Kamarimusiikin käsiohjelma on ilmestynyt
Ensi kesänä Kuhmon Kamarimusiikki soi 11. – 24. heinäkuuta. Kamarimusiikin ohjelma saatiin Kuhmoon perjantaina 22. tammikuuta.
Ohjelman olisi pitänyt olla saatavilla on torstaina, mutta joidenkin ongelmien takia sen saaminen viivästyi päivällä. Helsingin matkamessuille ohjelma oli kuitenkin saatu ajoissa.
Nyt saatuun ennakko-ohjelmaan voi tulla vielä joitakin muutoksia ennen kesää. Aivan lopullinen ohjelma on nähtävissä heinäkuussa ilmestyvässä Iltasoitossa. Lippujen ennakkomyynti alkaa 15. helmikuuta.
Kamarimusiikin ensimmäinen viikko alkaa maanantaina teemalla kesän ääniä jatkuen tiistaina puutarhan salaisuuksiin ja keskiviikon dynastioihin. Loppuviikon teemoihin kuuluvat taivaiden erilaiset kuningattaret ja musiikkikaupunki Wien.
Toisen viikon teemoja ovat muun muassa jälkiä hiekassa ja alkusysäys.
Keskustelua aiheesta:


